Ayaktan iyonik akımla detoks

Hava, su, gıdalar, kozmetikler ve diğer çevresel faktörler yoluyla küçük dozlarda sürekli maruz kaldığımız toksinleri ne yazık ki tanıma yeteneğimiz yok. Vücudumuzda biriken çeşitli tarım ilaçları, hormonlar, ağır metaller, gıda katkı maddeleri gibi toksinler hücresel metabolizmayı enerji sentezini bozarak çeşitli rahatsızlıklara sebep olurlar. (+) elektrik yüküne sahip olan bu toksinler ayakların iyonik akım yüklü bir suya sokulmasıyla  ozmos  yoluyla dışarı atılabilirler. Yarım saat süren bu terapi sonunda suyun renginin kahverengi-turuncuya dönüştüğü ve metal koktuğu fark edilir. 12 seans tan oluşan bir kür şeklinde gün aşırı uygulanması idealdir. Toksinler vücuttan atıldıkça lenf ve kan dolaşımı düzelir, metabolizma desteklenir..

Seans fiyatı için arayınız.

Toksinlerden nasıl kurtuluruz;
Aslında vücudumuz yapısı itibari ile hücre atık maddelerini bünyesindeki karaciğer,böbrek ,akciğer ve deri vasıtası ile arındırabilmekte ve dışarıya atabilmektedir.Tüm bunlar doğal işlevlerdir. Vücuttaki tüm kan dolaşımını 22 dakikada tamamlamaktadır. Cihaz gereğinden fazla negatif yüklü iyonlar üretmektedir. Vücudumuzdaki zararlı maddeler ve serbest radikaller ise pozitif yüklüdür.Elektrik yük potansiyeli kritik değerleri aştığı zaman ayak tabanı üzerindeki hücre zarında bir yük dengeleme fonksiyonu oluşur aynı gök gürültüsünde olduğu gibi. Bu elektrik yük takası esnasında serbest durumdaki güçlü radikaller nötralize olacaktır. Bu nötralize edilmiş serbest radikallerin çok küçük olan ebatları ( Nano büyüklüğünde olanlar )
Deri ,Böbrek, Ciğer ve Barsaklar üzerinden eşit şekilde dışarıya yönlendirilirler ve aynı zamanda hücrelerin elektrik kapasitesi de nötralize edilerek dengelenir. Dışarıya yönlendirilen bu serbest radikaller dolaşım vasıtası ile ayak tabanında yer alan 4.000 i aşkın ter bezleri sayesinde dışarıya atılır.

Vücudumuzda bulunan toksinler özellikle kronik hastalıklar için tetikleyici rol oynarlar.
Günümüzdeki toksin kaynaklarına gelince;
-         yanlış beslenme
-         Besin katkıları ( Gıdaların bozulmaması için kullanılan katkı maddeleri,renklendiriciler,suni tatlandırıcılar)
-         Gıda koruyucuları ( Aluminyum folyo vs. )
-         Alkol Kafein
-         Ağır metaller
-         Hava kirliliği
-         Egzos gazları
-         Sigara dumanı
-         Radyasyon ( Bilgisayar,cep telefonu, televizyon vs gibi elektronik cihazların olumsuz etkileri )
-         İlaçlar
-         Kozmetik ürünler
-         Endüstriyel kimyasallar ( Deterjan vs. )
-         Tarımda kullanılan ilaçlar
-         Stres , endişe , depresyon